СОУ "Методий Драгинов"

Проект "УСПЕХ" - Клуб "Ужасната история"

Вместо увод

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

 

Някои  може би  си мислят, че историята е много трудна.
Ще кажат, че трябва да се учат много дати, факти и събития.
Да се говори надълго и нашироко за причини, следствия, последици.
Да запомнят изображения, карти, личности.
Ще говорят, че не е нужно да се учи история.
Ще ви припомним какво са казали за историята известни личности:
„Историята е учителка на живота.“
„Историята е полезна не защото четем в нея миналото, а защото четем в нея бъдещето.“
„Историята е огледало в което се вижда миналото, но се отразява бъдещето.“
„Онзи, който не запомня миналото, е осъден  на повторението му.“
„Историкът е пророк, обърнат към миналото.“
„Историята може никога да няма всички факти, но историята винаги има последната дума.“

Историята е пълна с примери за подражание.

Например Античната история, която се изучава в седми клас е удивителната история на Средиземноморския свят - история на богове и герои, но и на хора, които със съвместни усилия строят храмове и гробници, творят и най-вече живеят.


Историята понякога наистина е мъничко ужасна – пълна с войни, кървави събития, страховити тайни.
Но когато разберете какво е било миналото в действителност, изведнъж виждате, че то е невероятно вълнуващо.
Ние от клуб „Ужасната история“ искаме да ви покажем как с историята можете и да се забавлявате.
Ще се отправим на пътешествие назад във времето.

Надяваме се да се забавлявате и научите нещо повече с клуб „Ужасната история“.



Страницата е показана пъти.
site statistics