Еразъм+ - It's on you!

Ученици от XI "а" клас заедно с техния ръководител Асен Садъков в момента са в Идрия, Словения, участвайки в проект на ЕРАЗЪМ+ с тема „It’s on you!“. Дейността продължава 11 дни и събира ученици и студенти от Испания, Италия, Чехия, Естония и Словения.
Главната цел на проекта е да се създаде въздействие в днешното общество, като се разчупят различни стереотипи и разрушават социални табута, чрез забавни задачи и дейности. Чрез дебати, създаване на видеоклипове и други медийни форми, участниците ще учат за различни култури, включително кулинарния им аспект.
Важно е да се подчертае, че участниците ще бъдат изправени пред различни предизвикателства, сходни на тези в реалния живот, които изискват работа в екип и преодоляване. Вярва се, че културата и изкуството могат да променят света, поради което участниците ще бъдат подложени на много творчески предизвикателства

СУ „Методий Драгинов“, 14.05.2024 г.