Участие в международното състезание "Бобър"

Ученици от VI и VII клас участваха в състезанието „Бобър – България“, което е част от Международното състезание „Бобър“ по информатика и компютърна грамотност. Съревнованието между 531 ученици от цялата страна се проведе онлайн на 5 ноември 2023 г. Форматът е интересен, забавен, напомнящ главоблъсканиците, пъзелите, решаването на кръстословици и судоку. Във възрастовата група V – VII клас от нашето училище се включиха: Антонио Бичков - VI А клас, Емил Налбантов - VI А клас, Беян Кичилиева - VII Б клас, Ахмед Сеферов - VII Б клас и Тони Караасанов - VII Б клас, с преподаватели по компютърно моделиране и информационни технологии Светла Кадьова, Мария Водева и Василка Вецова. Поздравления за всички участници, които се представиха достойно и за Тони Караасанов, който постигна най-висок резултат – 124 точки от максимални 136. Това го класира на 16 място сред възрастниците му от цялата страна.

СУ „Методий Драгинов“, 17.11.2023 г.