Участие в конференция с международно участие

Учениците от СУ “Методий Драгинов“ от специалност: „Производство на облекло от текстил“, взеха участие в XXV НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЯ С МЕЖДУНАРОДНО УЧАСТИЕ „Традиции и иновации в текстила и облеклото“, състояла се на 26-28.10.2023г. в гр. Благоевград.
В първия ден от конференцията ученичките Калинка Дедова и Мария Кънева представиха празнична женска носия от с. Драгиново от 60-те години на XX в. и стилизирана носия от XXI в..
Във втория ден нашите ученици участваха с презентация на тема: „Автентичност и стилизация в празничната женска носия от Чепинския край - с. Драгиново“. .
Гостите-участници от Тунис, Скопие и Турция бяха впечатлени от ръчната изработка на носиите ни, като известна дизайнерка от София предложи да изработим съвместен проект..
Отличното представяне на нашите ученици в конференцията е под ръководството на г-жа Елка Джуракова..

СУ „Методий Драгинов“, 28.10.2023 г.