Походът на книгите

,,ПОХОДЪТ НА КНИГИТЕ" - Национална кампания за насърчаване на четенето.
Днес приключи инициативата "Походът на книгите", чиято цел е да насърчи детското четене и интереса към книгите.
Организирани бяха различни литературни събития в които се включиха голям брой ученици с техните ръководители. Учениците от 7,,б" клас се срещнаха с малчуганите от 1,,а", заедно четоха любими български приказки, тълкуваха поуките и много се забавляваха. Денят бе емоционален и за учениците от IV „б“ клас, които се включиха в инициативата с една незабравима и емоционална среща с г-н Милен Налбантов – Шан – автор, изследовател и краевед. Той прочете разкази от своите книги, написани по действителни събития, върна ни в миналото на родния край със самобитни образи и събития. Учениците се докоснаха до творческия му талант и умение на майстор - разказвач. Вълнението и емоцията на IV"б" продължи по-късно и в заниманията по интереси в ЦДО, където представиха интерактивен урок - "Четем заедно - откриваме нови светове".
Четвъртокласниците облечени като приказни герои, изпълниха различни предизвикателства - познаваха откъси от приказки, подреждаха разбъркани заглавия, разшифроваха QR кодове. Представиха заглавията на пет приказки, които трябва да прочетат преди да навършат 15 години.
Многобройни са пътищата на книгите към детското сърце.

СУ „Методий Драгинов“, 23.04.2024 г.