Начало на седмицата на природните науки

В чест на 110-та годишнина на ИСУ "Методий Драгинов", на 19.03.2024г. стартира СЕДМИЦА НА ПРИРОДНИТЕ НАУКИ.
Навлизаме в света на науката с магията на химията, която е навсякъде около нас! С много жар нашите гости от химическия факултет, катедра органична химия на ПУ „Паисий Хилендарски“, д-р Йордан Стремски и д-р Станимир Манолов приготвиха лимонада и оранжада, показаха как изглежда химическата дъга, доказаха Vit C, направиха химични коктейли на децата и как се прави синя бутилка. В състезателен дух учениците наблюдаваха, как се пали огън без кибрит, как гори магнезиева лента и как взаимодейства натрия с вода, как физиката и химията=светлина, даваха отговори и получаваха награди. Кулминацията бе изригването на вулкана Bottger, приготвянето в огромни количества на пастата за зъби „Слонфреш“ и потъналият в мъгла кабинет, след „топенето“ на сухия лед!
В рамките на една седмица ще се проведат различни инициативи и мероприятия, а във фоайето на училището са представени постери, модели, макети, рисунки и др., които показват уменията на нашите ученици по човекът и природата, физика и астрономия, химия и опазване на околната среда и биология и здравно образование.

.

СУ „Методий Драгинов“, 20.03.2024 г.