Всичко, което съм днес в личен, професионален и човешки план, до голяма степен дължа на усилията и старанието на първите си учители, на духа и традициите на първото си училище! Споменът за тях винаги ми е давал сила и мъдрост в моменти на житейски избор.
Скъпи млади приятели, вие сте щастливи, че сте обучавани от подготвени, талантливи и всеотдайни учители, в училище, запазило своя възрожденски дух!
Скъпи учители, пожелавам Ви здраве и вдъхновение, умни и успели ученици, които с много любов и благодарност да си спомнят за Вас!
Мило мое училище, пожелавам ти вечност! Не само физическа.
Пожелавам ти вечен живот в сърцата на твоите възпитаници!
арх. инж. Цанко Манов
Всички бивши ученици могат да изпращат свои снимки и текст на nalbantovm@abv.bg