Ученически вестник

"Искам да се поднови всичко!"

Интервю на ученици от VІІ "б" клас със Соня Тоскова - директор на училището

Здравейте г-жо Тоскова. Имаме за домашна работа да направим интервю с Вас. Имате ли нещо против да Ви зададем няколко въпроса?
Здравейте, нямам нищо против.
Какво правите в ролята на директор?
Ролята на директора е много трудна, защото отговорността е голяма.
Разработва се и ученически съвет. Кога ще се провежда той и какво ще представлява?
За това най-добре ще ви отговори г-н Садъков. С две думи това е за вас, учениците, вие да предлагате какво искате да правите. Освен да учите има и други работи.
Какви реформи ще въведете в училище?
Реформите се въвеждат, когато се отпуснат пари. Аз искам да направя профилирана паралелка – по каквото вие искате. Следващата година може да отворим вечерно училище за вашите родители. Искам да се поднови всичко – от нови мебели до алуминиева дограма.
Обичате ли работата си?
Много обичам работата си.
Ще има ли училищен стол?
За училищен стол трябва да има средства. А ние нямаме средства.
Доволни ли сте от заплатата?
Да, доволна съм. На този етап, в тази криза...
Работата пречи ли на личния Ви живот?
Не, не ми пречи. През седмицата съм тук, в училище. А събота и неделя със семейството.
Много Ви благодарим за отделеното време.
И аз много ви благодаря, надявам се да станете истински журналистки. И да отразявате интересните работи, да правите табла и вестници.

Интервюто направиха 3 група от 7б клас - Айше, Ася, Манка

публикувано на 10.11.2010 г.