Ученически вестник

Учениците да не прекаляват с компютрите

Интервю на ученици от VІІ "б" клас с Ибриям Налбантов

Добър ден г-н Налбантов! Имаме за домашна работа да интервюираме избран от нас учител. Решихме този учител да сте Вие. Ако позволите ще Ви зададем няколко въпроса.

Здравейте!

Вие сте начален учител от първи да четвърти клас. Бихте ли ни казали как се чувствате    докато преподавате на децата?

Чувствата са смесени, когато децата знаят и слушат ми носи удоволствие и когато те постигат успехи ми носи още по-голямо удоволствие!

Харесвате ли работата си?

Ами да, за да съм толкова  години в това  училище значи харесвам работата си!

Разбирате ли се добре с децата?

Да, смятам че се разбирам с децата.

Ами с колегите си?

Да, предполагам, че се разбирам, затова и работя в екип.

Какво бихте искали да се промени за в бъдеще в децата?

Бих искал децата да чувстват учителите като свои приятели!

Mоже би искате нещо да се промени в училището?

Да разбира се!. Като материална база - саниране, оборудване с технически средства, всяко дете да има достъп до интернет и виртуалния свят, изграждане на физкултурен салон и др.

Според Вас децата трябва ли да стоят часове наред пред компютрите. Ако да - защо и ако не - защо?

Според мен децата трябва да стоят толкова, колкото е необходимо, но да не прекаляват, Трябва всичко да е в рамките на нормалното. Ползват компютрите за игри при които се прилага толкова много насилие и за други ненужни неща!

Мислите ли, че на павилионите край училище трябва да се продавт  снаксове?

Ами те не са най-правилното, но мисля, че са изкушение за тях.

Мислите ли, че в училище трябва да има униформи?

Да мисля, че трябва да има, но след осми клас!

Интервюто взеха Деси Перчинкова, Ася Гуджева.

публикувано на 4.11.2010г.