СУ "Методий Драгинов"

Победители в

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС

ТЪРСИ СЕ SUPER STEM БЪЛГАРИЯ 2019

Пет екипа от ученици, под ръководството на г-жа Мариана Радева – старши учител по физика и астрономия в средно училище „Методий Драгинов“, с. Драгиново, общ. Велинград, обл. Пазарджик участваха успешно със своите проекти в 3-тия Национален конкурс за STEM науки в България 2019.
В конкурса се състезаваха 282 проекта на 110 учители и 172 ученици от цяла България в две категории :
Категория SUPER STEM ученици:

Области за участие:

Категория SUPER STEM учители:

Учениците от СУ „ М. Драгинов “ участваха и в трите области и се класираха успешно и в двата етапа от състезанието, а техния ръководител участва в област STEM AMBASSADOR с описание на идея за публикация и портфолио на своята работа.
В първи етап „ Кой е Super STEM в твоето училище и твоя град? “ – победители ученици и учители на ниво училище и град са следните проекти.
Класиране STEM в твоя град и твоето училище:

1. Адриано Вранчев и Мустафа Хаджиасанов с проект „Измерване на ток и напрежение в проста електрическа верига“ /4-8кл./;
  2.  Краси Кючуков, Алекс Юруков и Венци Кисимов с проект „Как със спринцовки и безалкохолна напитка можем да си направим хидравлична спирачка?“ /8-12кл./ ;
  3. Джемиле Маджир и момичетата от VII а клас с проект „Театър на сенките“

/4-8кл./
Класиране STEM и спорт в твоя град и в твоето училище:

1. Сибела Кичилиева и Айше Кичилиева с проект „ Модел на интердисциплинарно обучение по физика и астрономия и физическо възпитание и спорт в седми клас“ /4-8кл./

Във втория етап „SUPER STEM УЧЕНИЦИ 2019“ и „SUPER STEM УЧИТЕЛИ 2019“, УЧЕНИЦИ НАЦИОНАЛНИ ПОБЕДИТЕЛИ SUPER STEM България 2019 от СУ „М. Драгинов“ са:

1. Област  STEM и спорт- Сибела Кичилиева и Айше Кичилиева с проект

„ Модел на интердисциплинарно обучение по физика и астрономия и физическо възпитание и спорт в седми клас“ /4-8кл./;

1. Област STEM - математика  - Краси Кючуков, Алекс Юруков и Венци Кисимов с проект „Как със спринцовки и безалкохолна напитка можем да си направим хидравлична спирачка?“/8-12кл./

ПОБЕДИТЕЛИ УЧЕНИЦИ SUPER STEM – ОБЛАСТ Пазарджик от СУ „М. Драгинов“ са:

1. Област  STEM и спорт - Сибела Кичилиева и Айше Кичилиева с проект

1. Област STEM – математика - Краси Кючуков, Алекс Юруков и Венци Кисимов с проект „ Как със спринцовки и безалкохолна напитка можем да си направим хидравлична спирачка? “/8-12кл./
  2. Област STEM – Джемиле Маджир и момичетата от VII а клас с проект „ Театър на сенките “ /4-8кл./

Приети са 14 СТАТИИ за публикуване в Списание „STEM в България, Европа и Света” ISSN: 2682 – 9924 и една от тях е и статията на г-жа Мариана Радева на тема:
 „ Модел на интердисциплинарно обучение по физика и астрономия и физическо възпитание и спорт в седми клас“, като същевременно с това е победител в категорията учител STEM Ambassador  в област Пазарджик.

Училището  SUPER STEM 2019 ще бъде обявено на церемонията по награждаването на победителите! Официалната церемония по Награждаване на третия Национален конкурс за STEM науки в България 2019 ще се проведе в Илиев център за образование и култура към Американски университет в България, София на 25 Януари 2020 г.

ПОЗДРАВЛЕНИЯ !

Публикувано на 12.01.2020