СУ "Методий Драгинов"

Училищен вестник

Ден на хляба

На 12 ноември 2019 г. се проведе интегриран открит урок по Технологии и предприемачество и Информационни технологии на тема „Хляба в живота на българина“ под надслов „Никой не е по-голям от хляба“. Учениците от 5 б клас представиха сценката „Юнак Иван“ на Леда Милева, интересни факти за хляба, изработиха табло и фигури от тесто, рисуваха върху брашно. Манушка Алендарова показа ритуално замесване на хляб. С помощта на Информационните технологии учениците то 8 и 9 клас представиха презентации и филм, проследяващ технологичния процес за производството на хляб, който беше заснет с любезното съдействие на хлебозавод „Симид“ гр. Пазарджик. Направените тестени изделия от ученици, родители и учители бяха дарени в Центъра за деца в неравностойно положение.

Публикувано на 08.112.2019