СУ "Методий Драгинов"

Училищен вестник

Регионален конкурс "Земята – наш дом".

На Международния ден на Земята – 22 април, в двора на НПГГС „Христо Ботев“ се проведе награждаването на участниците в регионалния ученически конкурс „Земята – наш дом“. Организатор на събитието е Лайънс Клуб – Велинград в партньорство с община Велинград.
    Конкурсът има за цел да даде възможност за изява на учениците и да стимулира техния интерес към планетата Земя. Право на участие в него имаха възпитаници на учебните заведения от общините Велинград и Ракитово, разделени в три възрастови групи – I-IV, V-VII и VIII-XII клас. Участниците се включиха със свои произведения в категориите „Изобразително изкуство“, „Есе“ и „Фотография“. Основното изискване за творбите пък бе те да бъдат тематично свързани с мотото на конкурса „Земята – наш дом“.
    В конкурса участваха и ученици от нашето училище, които бяха наградени.

Наградени от IV а клас, СУ „Методий Драгинов“
II място за есе: Магдалена Маджирова
III място за есе: Симона Кафеджиева