СУ "Методий Драгинов"

Училищен вестник

Първо място за наша ученичка в конкурса
"Слънчевите руни в българските носии и тъкани"

Международният конкурс „Слънчевите руни в българските носии и тъкани” - Силистра 2017 се организира от Фондация "Азгард" за осми път. Целта на конкурса е младите хора да открият красотата в слънчевите багри, руни, знаци, форми, орнаменти, втъкани в народната носия от родното място, като ги извадят от раклата на баба или потърсят в Етнографския музей и сбирки.
    Подрастващите да се запознаят и гордеят с историческите събития и личности, въздигнали авторитета на Българската държава от Авитохол, Кубрат и Аспарух и до днес, древнобългарските руни и писменост, достигнали до наши дни. Жанрове, в които младите творци се представиха бяха живопис и графика; приложно изкуство и колажи; снимка на детето в народна носия;  родословно дърво на автора; компютърна графика и презентации. 12- годишната възпитаничка на СУ „ Методий Драгинов“  Еми Кисимова участва в конкурса „Слънчевите руни в българските носии и тъкани”  със два жанра: приложно изкуство и снимка на детето в народна носия. Със своите  работи тя заслужи призовото първо място в своята възрастова група. Грамота получи и нейният  консултант – старши учител г–жа Венера Тодорова. Благодарим на Еми и й пожелаваме още творчески успехи.

Публикувано на 14.03.2018