Училищен вестник

Областно състезание „Защита при бедствия, пожари и извънредни ситуации“

На 27.04.2016год. в гр. Пазарджик- парк „Острова” се проведе традиционното областно ученическо състезание „Защита при бедствия, пожари и извънредни ситуации”. В надпреварата се включиха 12 отбора от всички общини на областта, победители в общинските състезания. Учениците демонстрираха уменията и реакциите си за действие в обособени центрове за земетресения, център производствени аварии, който включва - химическа, биологична и радиационна защита, индивидуални средства за защита, оказване на първа долекарска помощ на пострадали при бедствия, гасене на пожари и наводнения .Отборът на СОУ „Методий Драгинов“ в състав: Атеа Ангелова Кеова- капитан на отбора, Айше Адемова Перчинкова, Ася Тюфекчиева и Антония Беди Делсизова се представиха достойно и се класираха на четвърто място. Ръководители на отбора са старши учител Венера Тодорова и фелдшер Атидже Налбантова.

Публикувано на 11.05.2016