СУ "Методий Драгинов"

Училищен вестник

Спортна площадка с уреди за игра на открито в двора на

СУ „М. Драгинов”

На 20.10. 2016 г. в двора на СУ „М. Драгинов” беше открита спортна площадка с уреди за игра на открито по проекта на ПУДООС. Проектът е част от националната кампания „За чиста околна среда 2016”. Проектът беше разработен от г-жа Красимира Пачалова- преподавател по физкултура и спорт в СУ „М. Драгинов”,  и успешно реализиран с помощта на доброволния труд на учители, ученици и помощен персонал.
  На откриването присъстваха кметът на община Велинград д-р Костадин Коев, заместник кметът на общината г-н Сергей Кичиков, кметът на с. Драгиново г-н Бисер Маджиров, гости от община Велинград , ръководството на СУ „М. Драгинов”, много ученици и учители.
   Г-жа Дуня Бошнакова – директор на СУ „М. Драгинов”  поздрави всички с успешното реализиране на проекта и пожела на ученици и учители постигане на голямата цел – модерен физкултурен салон.
   Господин Коев приветства новата придобивка и се обърна към децата с пожелание за здраве и спортни успехи .
     Беше изнесена музикалната програма от първокласници, след което  г-жа Бошнакова и г-н Коев прерязаха лентата.
     След  края на официалната част ученици от училището направиха демонстрация за използване на уредите.
    Събитието приключи с презентация на всички етапи от реализирането на проекта.

Публикувано на 24.10.2016