Училищен вестник

Бъди грамотен - състезание по БЕЛ

На 17.03.2016 г. в СОУ „М. Драгинов” за първи път се проведе състезанието „Бъди грамотен”. В състезанието участваха 11 отбора от V, VІ, VІІ и VІІІ клас.
    Учениците показаха знания и умения по правопис. Показаха задълбочено познаване на изучените автори и техните произведения.
   При представяне на изучени произведения чрез пантомима,  учениците демонстрираха и своите артистични заложби. Публиката непрекъснато аплодираше най-добрите.
    Гости на състезанието бяха: г-жа Тоскова – директор на СОУ „М. Драгинов”, г-н М.Налбантов- заместник директор и г-н Д. Садъков – педагогически съветник.
Присъстваха и много ученици от училището.
  Като при всяко състезание журито излъчи победителите.
  От петите класове І-во място зае Vв клас, от VІ-те класове първи се класира отборът на VІв клас. Оспорвано беше състезанието между седмите класове.С 1 точка разлика победител стана VІІа клас. При осмите класове първо място зае VІІІв клас.
  Състезанието протече при небивал интерес.

Публикувано на 21.03.2016