Училищен вестник

Национална седмица на четенето

Във връзка с организираната от МОН Нацинална седмица на четенето в периода от 7 до 11 декември в СОУ „Методий Драгинов“ бяха проведени няколко инициативи:
        „Любими приказни герои гостуват на най-малките“ – ученици от VБ клас   представиха драматизация на приказката „Червената шапчица“ пред своите най-малки приятели от IБ клас.
        Включихме се в  Маратона на четенето:
„Дядо приказки чете“ – четене на приказки пред IА клас от г-н Милен Евтимов Налбантов – местен краевед и писател, бивш директор и учител от СОУ,,М.Драгинов”. Авторът не само  разказа приказка безкрай, но поощри малките деца при четенето на книжки и посешенията в библиотеката. Безброй много бяха въпросите как да изберем подходяща книга,  с какво най-напред  да ни впечатли. Накрая малките ученици показаха как и те четат книги и защо ги обичат.
„Библиотеката гостува на училището“ – съвместна инициатива на библиотеката при НЧ „Методий Драгинов 1936“ и СИП „Художествено слово“. Учениците организираха четене на съвременна българска поезия с книги от библиотеката.
„Най-добър четец“ – състезание в ПИГ. На 11.12.2015г. се проведе финалът на  състезанието за най-добър четец. С това събитие ПИГ завършиха седмицата на четенето.  Финалистите бяха излъчени след оспорвана борба в предварителния вътрешен  етап на състезанието, което се проведе по випуски  в групите от втори, трети и четвърти клас. Във финала взеха участие тримата най-добри четци от всяка група, които трябваше да прочетат изразително стихотворение и откъс от приказка или разказ, с което имаха възможност да се запознаят предварително.Най-добрите четци бяха определени след последната най-трудна задача – четене на непознат текст, където най- добре проличаха четивните им умения. Победителите бяха наградени с грамоти.
          Предстоят още много и интересни инициативи във връзка с Националния план за действие през 2015-2016 година за изпълнение на Националната стратегия за насърчаване и повишаване на грамотността /2014 – 2020 година/.

Публикувано на 18.12.2015