Училищен вестник

Пореден успех за СОУ „ Методий Драгинов”, с. Драгиново в конкурса „Зелена планета”

Осмокласничката Катя Филипова Рачева  от СОУ „ М. Драгинов”,с. Драгиново зае призовото първо място в Националния конкурс „Зелена планета-2015” в раздел „Мода и традиции“ конкурс модели от екологично чисти материали. На 08. 06. 2015 год  в Руския културно-информационен център в  София се състоя церемония за награждаване на победителите. Конкурсът се проведе с подкрепата на Руското посолство и МОН. Победителите получиха медали, почетни грамоти и енциклопедии. Награда получи и педагога – консултант г- жа Венера Тодорова. Националният конкурс „Зелена планета” е част от международния екологичен форум „Зелена планета”. В състава на журито участваха художници, поети, писатели, учени и преподаватели. В миналогодишният конкурс „Зелена планета“ ученичката Ангелина Мадина, която също бе наградена със златен медал получи и международна награда – Лауреат от Москва. Пожелаваме на участниците успехи и през следващата година.

Публикувано на 18.11.2015