Училищен вестник

"Зелена планета - 2014”

На 17.06.2014 г. в Руския културно-информационен център – София се състоя тържественото награждаване на класираните ученици и техните учители -участници в Международния конкурс „Зелена планета -2014”. В конкурса участваха над 1000 деца от Европа, Америка и Азия. Учениците от СОУ „Методий Драгинов” – с. Драгиново и тази година заслужено спечелиха призовите места: Ангелина Мадина – от VIа клас зае първо място в Раздел „Мода и традиции” –конкурс за модели от екологично чисти материали. Ученичката получи грамота, златен медал и предметна награда. Колективната награда бе присъдена на учениците от СОУ „М. Драгинов”- те също получиха грамота, купа и предметна награда.Грамота получи и учителя- консултант г- жа Венера Тодорова. Награждаването се състоя р Руския културно- информационен център в София.Националният конкурс „Зелена планета 2014год.” е част от Международния детски екологичен Форум”Зелена планета 2014год.”, който се провежда по инициатива на Общо-руското обществено детско движение”Зелена планета” в рамките на Международната му програма „Диалог на културите: от запознанство към уважение”. Конкурсът се подкрепя от държавни, научни и културни институции и организации от Русия и други държави. Организатори на национално ниво за България са Фондация”Устойчиво развитие за България”, Руският културно- информационен център и Националният дворец на децата. Пожелаваме успех на наградените и през следващата година.

публикувано на 03.01.2015г.