Училищен вестник

"Добре дошла, Коледо"

В навечерието на Коледа и Нова година учениците от СОУ „Методий Драгинов” за пореден път доказват своите умения, сръчност, творчество. От най- малките до най- големите ученици се включиха в конкурса за написване на разказ, стихотворение, есе на тема: „Добре дошла, Коледо!”. Но, разбира се, имаше и жури от преподавателите по български език и литература, което определи най- добрите. От началния етап Ивелина Мазълова от ІV „б” клас взе първа награда с разказа си „Коледно вълшебство”.За най-хубаво стихотворение бяха наградени Ивелина Белмова от ІV „в” клас със стихотворението „Идва” и Ани Перчинкова от ІV „в” клас със стихотворението „Честита нова година”. От прогимнозиалния етап Айсел Тахчиева от V „б” клас получи първа награда за разказа си „На Коледа стават чудеса”. За написване на коледно стихотворение първа награда от ПЕ получиха ученичките Габриела Юрукова от V „б” клас и Десислава Кацарова от V „а” клас. Общо бяха раздадени 19 награди с пожелание за нови творчески изяви. Празнична атмосфера създават подредените във фоайето на СОУ „М. Драгинов” две изложби: на новогодишни картички и саморъчно изработени от учениците суровачки. Весели празници!

публикувано на 03.01.2015г.