Училищен вестник

УЧИЛИЩЕН ПЛОД

За трета поредна година СОУ „Методий Драгинов” участва в схема „Училищен плод” на Държавен фонд „Земеделие”. Според изискванията всеки бенефициент на европейската схема трябва да организира поне една педагогическа мярка през отчетния период. Целта е децата да научат колко са важни пресните плодове и зеленчуци за здравето, как се произвеждат и какви са техните полезни качества. В началото на учебната година учениците и техните родители бяха запознати с ползата от консумацията на пресни плодове и зеленчуци. В часовете по изобразително изкуство децата рисуват своя любим плод или зеленчук. Учениците от 2.В клас подредиха изложба във фоайето на училището, където по интересен начин представиха различни плодове и зеленчуци. Тук публикуваме някои от рисунките и снимките на децата, както и стихотворението на Джимка Кичикова „Плодове и зеленчуци”.

Знаете ли плодовете,
те растат все на дървета.
Само динята сърдита
във  земята е зарита.

Ала в двора наш голям
няма само плодове-
под дървото, ето там,
нещо друго ни зове.

Туй пък зеленчуци се наричат
и децата много ги обичат.
Пролет, лято, есен, зима-
плодове и зеленчуци все ще има!

Училищен плод

Публикувано на 19.01.2013 г.