Училищен вестник

ПРОЕКТ BG051PO001-4.2.05
„Да направим училището
 привлекателно за младите хора”
Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на
Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”,
съфинансирана от Европейския социален фонд на Европейския съюз

Проект "УСПЕХ" - клуб "Аз - фотографът"

Фотографията е изключително ценно умение, забавление и като цяло изкуство. А ние сме ученици, обичащи и занимаващи се с изкуство и вярваме, че истинското общуване е творчество, а най-истинското творчество е общуването. В клуб „Аз-фотографът” ние разкриваме и развиваме своите таланти, своята индивидуалност, своята лична отговорност. И независимо дали ще се занимаваме с театър, музика, фотография, проект УСПЕХ дава възможност на всеки ученик да бъде себе си. Кои сме ние? Ние сме ученици от 6-ти клас, обединени от една обща идея, които вярваме във възможностите на всеки от нас да може да прави своя свят по- красив и успешен. Какво ще научим?
• Ще научим за фотоапарата;
• Ще се научим да опознаем правилата на фотографията и да снимаме майсторски;
• Ще рисуваме със светлина пейзажи , портрети , сюжети от различните кътчета на нашата Родина;
• Ще правим и участваме в конкурси;
• Ще се научим на компютърна обработка на изображенията и други алтернативни и по- нестандартни техники.
     Каква е нашата цел? Клуб „ Аз- фотографът ” е една страхотна възможност за всеки от нас да се научи да изразява себе си през погледа на обектива. Какво ще покажем?
• Ще Ви покажем, че при нас всеки не е просто ученик, а творец;
• Ще Ви покажем, как да използвате светлината, за да създавате незабравими образи;
• Ще Ви покажем, че при нас всеки не просто слуша, а снима и търси да покаже какво може да подобри и как е УСПЯЛ!
     Да запазим себе си за идните поколения! Да предадем красотата на мига около себебе си! Да запазим един спомен, към който да се върнем по-късно ......това е клуб „АЗ-ФОТОГРАФЪТ” !

Ръководител: Мариана Радева

публикувано на 21.05.2012г.