СУ "Методий Драгинов"

2016-2017 учебна година

На 15.09.2016 г. училището отново отвори врати. Смях и глъчка изпълниха училищния двор. В този слънчев четвъртък г-жа Дуня Бошнакова – директор на училището приветства всички с  „Добре дошли“. С огромно вълнение училищния праг прекрачиха малките първокласници с класни ръководители: М. Карова, И. Налбантов, М. Дженева.
   Назначен е нов ръководител на компютърния кабинет -  Джумалие Чолакова.
   Тази учебна година започна с много промени. Приет е нов закон за предучилищното и училищното образование.
   На 30.09 бе отбелязан Европейски ден на спорта.
   През Националната седмица на четенето – 10.10.16 г. - 14.10.16 г. се проведоха състезания по четене, гостуваха автори на книги. Инициира се акция „Подари книга“.
  На 20.10.16 г. с тържествена церемония бе открита спортната площадка по проект ПУДОС. Гости на откриването бяха д-р К. Коев – кмет на гр. Велинград, С. Кичиков – заместник кмет в община Велинград, Б. Маджиров – кмет на с. Драгиново, бившите директори на училището – г-жа С. Тоскова и М. Налбонтов.
   На 25.10 се проведе забавно състезание „Спорт и смях“ с учениците от начален етап.
  Част от преподавателите се явиха на изпит за придобиване на IV-то ПКС, който взеха успешно.
  Есенната ваканция предостави възможност на работещите в училището да проведат двудневна екскурзия с маршрут – гр. Гоце Делчев, с. Лещен, с. Ковачевица, остров Тасос, гр. Кавала и гр. Драма.