2014-2015 учебна година

С натрупан зад гърба си 100 годишен опит и тази година на 15-ти септември училището отвори широко врати. С грейнали лица учениците с трепет очакваха да прекрачат училищния праг. Отново вълнението бе най-голямо за първокласниците.
       В ранното утро училищният двор бе окъпан от топъл дъждец. Малко преди звънчето да прикани учениците да влязат в класните стаи слънцето прогони облаците и се усмихна на всички. Хванати за ръце първокласниците бяха въведени в училището от своите класни ръководители – г-жа Светла Белева, г-жа Юлия Тахчиева и г-н Димитър Райчев.
      Тази учебна година стартира успешно за нашето училище със спечелени два
проекта:

1. НП – „Училището територия на учениците“

Модул: „Подкрепа на целодневното обучение на учениците от начален етап“ – на  стойност 10 000 лева.

1. НП - „Модернизация на материалната база в училище“

Модул: „Подобряване на училищната среда“ – оборудване и обзавеждане – на стойност 20 000 лева.
      Проектът „Училищен плод“ продължава и през тази учебна година, както и работа- та на групите по проект УСПЕХ.
      Голяма част от учителите се включиха в обучение за придобиване на Vта ПКС.
      На 26.09.2014 г. се направи първа копка за спортна площадка. На събитието присъстваха г-жа Мариана Георгиева – министър на младежта и спорта в правителството на Орешарски; г-жа Искра Михайлова – евродепутат, г-н Сергей Кичиков - депутат от 42-то Народно събрание, г-н Юмер Хамза – заместник областен управител, г-н Мустафа Джамбаз – председател на Общински съвет гр. Велинград, г-н Бисер Кафеджиев – кмет на с. Драгиново, г-жа Соня Тоскова – директор на училището, преподаватели, ученици и жители на селото.

През месец ноември учителският колектив посети нашата северна съседка Румъния.
     Денят на народните будители 1-ви ноември бе отбелязан с презентация и кратка литературна програма.
     За радост на всички ученици спортната площадка беше завършена в срок и готова за експлоатация. В деня на откриването се проведе приятелска среща по футбол между учители и най-изявените малки футболисти.
     През месец декември фоайето на училището отново бе украсено с рисунки, картички, сурвачки. Всички участници получиха награди.
     През месец януари учениците от прогимназиален етап взеха участие в ежегодните олимпиади.
     Трябва да отбележим, че група учители ентусиасти участваха в курс по английски език за придобиване на ниво А1, към училище за чужди езици „Тракия“ – Пловдив /Велинград/.
     По случай националният празник 3-ти март пред учениците бе представена художествена програма.
     Нашето училище бе включено в Международно изследване на уменията по математика и природни науки на учениците от IV клас TIMSS, което се проведе през месец април.
     През месец май се проведе национално външно оценяване на учениците от четвърти и седми класове. Дванадесетокласниците се явиха на ДЗИ.
     Първокласниците получиха удостоверения за завършен I-ви клас на 24-ти май. Учебната година за начален етап приключи на 31-ви май.
     Осмокласничката Катя Рачева зае първо място в Националният конкурс „Зелена планета - 2015“ в раздел „Мода и традиции“ конкурс модели от екологично чисти материали
    Учебната 2014-2015 година бе закрита тържествено на 30-ти юни.
    Тази учебна година, поради навършване на пенсионна възраст училището напуснаха госпожа Сталинка Пещерска и госпожа Иванка Маврова.

Записали: Юлия Тахчиева и Емилия Тахчиева